پنجمین کنفرانس ملی اقتصاد ، مدیریت و حسابداری , 2021-02-28

عنوان : ( بررسی عوامل تاثیرگذار بر نگرش و قصد ادامه استفاده ی مصرف کنندگان فناوری اینترنت اشیا در تجهیزات پزشکی و سلامت )

نویسندگان: نازگل انوری , محمد مهرآیین , قاسم اسلامی ,

بر اساس تصمیم نویسنده مقاله دسترسی به متن کامل برای اعضای غیر دانشگاه ممکن نیست

استناددهی: BibTeX | EndNote

چکیده

انسان دنیای امروز تماما توسط دستگاه های الکترونیکی پایه، دستگاه های هوشمند، ابزار اتوماتیک، ساختمان های هوشمند و غیره احاطه شده است. این دستگاه های فیزیکی به نرم افزار هایی مجهزند که با توجه به طراحی واهدافشان قادر هستند، خدمات وتسهیلاتی ویژه را فراهم آورند. اینترنت اشیا نیز به عنوان یک فناوری نوظهور، به آتیمی خبری والگویی متداول در بازاریابی شده است وقتی بحث از اینترنت اشیا به میان می آید از کاربردهای ب نظیر آن در بخش بهداشت و درمان نمی توان گذشت. از طرفی دراتخاذ یک فناوری جدید،همیشه مساله پذیرش آن از سوی مشتریان و مصرف کنندگان مورد بحث واقع شده است. پژوهش ها نشان داده اند که فاکتورهایی نظیر سودمندی درک شده و خطر از بین رفتن حریم خصوصی در استفاده از یک محصول جدید بر قصد رفتاری فرد تاثیرگذار است. اگر فرد آن محصول را سودمند نباید یا احساس کند که این محصول حریم خصوصی اش را ممکن است به خطر بیاندازد، در استفاده از آن تامل کرده و حتی این احتمال می رود که به محصول دیگری روی بیاورد. خصوصا در رابطه با فناوری هایی که به سلامتی افراد مرتبط می شوند، بنظر می رسد، مصرف کنندگان محافظه کارانه تر عمل می کنند. از طرفی در استفاده مداوم از یک محصول، اثر شبکه ای نیز تاثیرگذار است. فاکتوری که اولین بار با روی کارآمدن فناوری هایی نظیر تلفن یا تلگراف مطرح شد. از این رو مانند هر فناوری دیگری، برای عرضه به بازار و خدمت رسانی به مصرف کنندگان، بازاریابان و تولیدکنندگان چنین محصولاتی، نیاز است که به اهمیت انتشار و پذیرش آن نیز توجه داشته و متغیرهای تاثیرگذار را در نظر بگیرند. بنابراین این پژوهش، از متغیر وابسته ی قصد ادامه استفاده، بررسی می شود. این تحقیق از نوع هدف کاربردی و از نوع روش پیمایشی می باشد و با استفاده از ۱۴۶ پرسشنامه ی تکمیل شده که گویه های آن با توجه به تحقیقات گذشته انتخاب شده اند، به بررسی پذیرش تجهیزات هوشمند سلامتی از سوی کاربران پرداخته است. همچنین به منظور تجزیه و تحلیل داده ها از مدل معادلات ساختاری و نرم افزار آموس که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده است، استفاده می گردد.

کلمات کلیدی

, اثر شبکه ای , سودمندی درک شده , حریم خصوصی , نگرش , قصد ادامه استفاده , اینترنت اشیا
برای دانلود از شناسه و رمز عبور پرتال پویا استفاده کنید.

@inproceedings{paperid:1093035,
author = {انوری, نازگل and مهرآیین, محمد and اسلامی, قاسم},
title = {بررسی عوامل تاثیرگذار بر نگرش و قصد ادامه استفاده ی مصرف کنندگان فناوری اینترنت اشیا در تجهیزات پزشکی و سلامت},
booktitle = {پنجمین کنفرانس ملی اقتصاد ، مدیریت و حسابداری},
year = {2021},
location = {اهواز, ايران},
keywords = {اثر شبکه ای ، سودمندی درک شده ، حریم خصوصی ، نگرش ، قصد ادامه استفاده ، اینترنت اشیا},
}

[Download]

%0 Conference Proceedings
%T بررسی عوامل تاثیرگذار بر نگرش و قصد ادامه استفاده ی مصرف کنندگان فناوری اینترنت اشیا در تجهیزات پزشکی و سلامت
%A انوری, نازگل
%A مهرآیین, محمد
%A اسلامی, قاسم
%J پنجمین کنفرانس ملی اقتصاد ، مدیریت و حسابداری
%D 2021

[Download]